Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Pon 11:50, 28 Paź 2013    Temat postu:

Logopedzi z całej Polski wzięli udział w Konferencji pt. "Zmienić jakość życia - społeczne korzyści terapii jąkania", która odbyła się w Toruniu w dniu 19.10.2013 r.

Mówili m.in. o wpływie jąkania na jakość życia czy zastosowaniu muzykodramy w terapii rodzin dzieci jąkających się. Konferencja była też okazją do przyjrzenia się temu, jak mówią najmłodsi, a mówią w coraz bardziej niedbały sposób. W dużej mierze dzieci zawdzięczają to nam, dorosłym.
Gość
PostWysłany: Czw 12:25, 24 Paź 2013    Temat postu:

W czasie powolnego, pełnego wdechu (wykonanego przez oba nozdrza) całą uwagę należy kierować na strumień wnikającego powietrza. Należy wyobrażać sobie, że do górnej części jamy nosowej wchodzi energia w postaci światła żółtego lub niebieskiego,
Teraz następuje wstrzymanie oddechu wraz z zamknięciem głośni, napięciem mięśni gardła, szyi i przyciśnięciem podbródka do mostka, z jednoczesnym zaciśnięciem zwieracza odbytu.

W tym czasie należy ześrodkować uwagę na okolicy splotu trzewnego, tzn. w okolicy pępka, i intensywnie wyobrażać sobie tam przepływ energii w postaci światła i ciepła z jamy nosowej. Zwykle już dość szybko zaczyna się odczuwać w tym miejscu lekkie pulsacje.
Gość
PostWysłany: Czw 20:48, 07 Lut 2013    Temat postu:

Temat: Kobieta twórczyni - rozbudzanie energii twórczej na 2011

Rozpoczęłam szkolenie się w zawodzie muzykoterapeuty (obecnie jestem na 2 roku szkolenia Muzykoterapia i...

Źródło: forum.przebudzenie.
muza
PostWysłany: Sob 16:26, 16 Lip 2011    Temat postu:

Wiem, co czujecie, kiedy cierpicie i nie macie pomocnej dłoni, która by mogła Was z tego wyciągnąć. Jeżeli oczywiście tego chcecie. Na początek zawsze powinno się stosować relaksację, po to, by móc ocenić obiektywnie swoją sytuację. Kosztuje to niewiele, a przynosi wymierne efekty w postaci spokoju i chęci do podejmowania decyzji, żeby być zdrowym.

Ponieważ sam posiadam takie nagrania relaksacyjne, które otrzymałem od Towarzystwa LOGOS, polecam je wszystkim znerwicowanym.

Są to: Relaksacja według Jacobsona, Trening autogenny Schultza, a dla bardziej zaawansowanych w treningach - psychocybernetyka i medytacja.

Płyty z ćwiczeniami są dostępne w Towarzystwie LOGOS
( http://www.logos.pomorze.pl/oferty )

e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
Tel.94-340-60-06
annabelka
PostWysłany: Nie 8:19, 07 Lis 2010    Temat postu:

relaksacja emocjonalna, kiedy osiągamy łatwość w wywoływaniu w wyobraźni przyjemnych wyobrażeń i obrazów. Po rozluźnieniu mięśni, uspokojeniu oddechu, odczuciu ogólnej ciepłoty w ciele (lub lokalnie w wybranych partiach) zazwyczaj łatwo przychodzi nam rozluźnianie się (uwalnianie od napięć) poprzez wyobrażanie sobie jakichś przyjemnych scenerii natury.

Możemy np. wyobrażać sobie, że leżymy na plaży i słyszymy szum fal, wygrzewamy się do słońca, dotykamy całym ciałem przyjemnego, ciepłego piasku itd. Możemy wyobrażać sobie piękno lasu i śpiew leśnych ptaków itp.
zyje się raz
PostWysłany: Sob 13:06, 24 Lip 2010    Temat postu:

Choroba nie bierze się z niczego. Zanim się ujawni, organizm wysyła najpierw różne sygnały alarmowe w postaci specyficznych symptomów. Jeśli będzie się je lekceważyć lub tłumić lekami objawowymi, prędzej czy później dojdzie do poważnego zachorowania.
arka
PostWysłany: Czw 0:04, 25 Gru 2008    Temat postu:

Zastosowanie ćwiczeń może być osobistym wkładem pacjenta we wspomaganie organizmu podczas całego procesu leczniczego, rehabilitacyjnego oraz okresie utrzymania zdrowia, jak i w okresie remisji choroby.

Bibliografia:

Mausch K.: „Wprowadzenie do psychoneuroimmunologii”. Szczecin: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. 2003

Mausch K.: „Psychologiczne właściwości człowieka a stan układu immunologicznego”. Rozprawa habilitacyjna. Szczecin: Pomorska Akademia Medyczna. 2000

Opracowanie:
Mgr Maciej Stroński
Instytut hematologii i Transfuzjologii Warszawa
Klinika Chorób Wewnętrznych i Hematologii
arka
PostWysłany: Czw 0:04, 25 Gru 2008    Temat postu: ĆWICZENIA WIZUALIZACYJNE

W obszarze psychoneuroimmunologii dużo miejsca poświęca się wizualizacji i ćwiczeniom wizualizacyjnym.
Wizualizacja polega na tym, że podczas ćwiczeń oddechowych, kiedy jesteśmy już w stanie dobrze kontrolować wdech i wydech, wyobrażamy sobie jakieś konkretne miejsce, w którym chcielibyśmy być. Różni pacjenci wyobrażają sobie różne miejsca; łąka, las, morze, góry.

To sam pacjent decyduje, do jakiego miejsca chce się udać w swojej wyobraźni. Innym przykładem wizualizacji może być zasugerowanie pacjentowi, aby wyobraził sobie swój organizm, wszystkie swoje dobre i chore komórki a następnie, w jaki sposób można najskuteczniej pozbyć się chorych komórek.

W tym przypadku pacjenci też wyobrażają sobie różne sytuacje, np.: „moje dobre komórki zabijają te chore”, „moje dobre komórki, mają specjalne narzędzia, dzięki którymi skutecznie uśmiercają chore, te nowotworowe”.

Wykonując takie ćwiczenie pacjent ma świadomość, że samodzielnie mobilizuje układ odpornościowy i wpływania na jego działanie, a w połączeniu z technikami oddechowymi i relaksacyjnymi spowodować to może wzrost aktywności komórek NK w walce z chorobą.

Należy pamiętać, że to pacjent decyduje o tym w jaki sposób wyobraża sobie walkę z chorymi komórkami, nie można mu nic zasugerować, bowiem to sam chory podejmuje wyobrażenie jego własnego organizmu.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group