Forum www.muzykoterapia.fora.pl Strona Główna www.muzykoterapia.fora.pl
Czy muzyka łagodzi obyczaje?
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fazy księżyca, kalendarz księżycowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.muzykoterapia.fora.pl Strona Główna -> Leczenie naturalne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MedNatural
Gość






PostWysłany: Nie 8:51, 07 Lis 2010    Temat postu: Fazy księżyca, kalendarz księżycowy

Kalendarz księżycowy
i zastosowanie w uzdrawianiu



Jeśli trafiliście Państwo na tę stronę, oznacza to, że prawdopodobnie doświadczyliście wielu doznań, które pozwalają Wam sądzić, że Księżyc ma wpływ na nasze życie.

Zaobserwowaliście zapewne, że przypływy i odpływy mórz i oceanów odbywają się w rytmie wytyczonym przez fazy księżyca, cykl miesiączkowy kobiet jest powiązany z wędrówkami Księżyca, czasami przeprowadzone operacje i podane lekarstwa w określone dni są pomocne, a innym razem mogą wręcz szkodzić, kolor ufarbowanych włosów dłużej utrzymuje się na włosach...

Wszystko dlatego, że Słońce, Księżyc i gwiazdy utworzyły niejako zegar według którego w każdej minucie, w każdej godzinie jest czas na szczególne oddziaływanie na nasze ciała i cały świat zoologiczny i ogród botaniczny.

Wiele z pozoru sprzecznych obserwacji w różnych dziedzinach naszego życia (medycyna, ogród, przyroda, gospodarstwo domowe) może znaleźć wyjaśnienie w wędrówce Księżyca..
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: Nie 8:54, 07 Lis 2010    Temat postu:

Fazy Księżyca

Nów

– czas, gdy Księżyc pokazuje nam swoją nieoświetloną, tylną stronę. Dostarcza, planuje, wchłania, buduje, absorbuje, wdycha, magazynuje energię, zbiera siły, skłania do oszczędzania się i wypoczynku. W kalendarzu oznaczony jest czarną tarczą i jest to krótki czas, gdy na ludzi, zwierzęta i rośliny działają szczególne impulsy. Jest to najlepszy czas na pozbycie się złych my przyzwyczajeń i nawyków. W czasie nowiu odczuwamy niedostatek energii powodujący ospałość i ociężałość, niepokój, przygnębienie i stany depresyjne.

Pierwsza kwarta, I i II faza Księżyca – wypłukuje, poci się i wydycha, schnie, skłania do aktywności i zużywania energii. Tarcza Księżyca zaczyna powoli przybierać, zwiększa się działanie środków odżywczych. Jednakże wraz z przybieraniem Księżyca, zwalnia się gojenie ran i leczenie pooperacyjne. Podczas przybywającego Księżyca i w pełni rodzi się więcej dzieci.

Pełnia

– przedstawiana jako jasny okrąg, w przeciwieństwie do fazy nowiu, w pełni odczuwany poziom energii rośnie, rośnie pobudliwość, agresja, ulegają zaostrzeniu choroby nerwowe i psychiczne. Lunatycy wędrują we śnie, rany krwawią bardziej, zebrane w tym dniu zioła działają silniej. Nie należy przeprowadzać zabiegów chirurgicznych w pełnię. Rodzi się wiecej dzieci.

III i IV faza Księżyca

– ubywanie. W tych 13 dniach operacje są bardziej udane, większość prac domowych wykonywana jest z mniejszym wysiłkiem. Czas na nowe wysiewy i sadzenie. To czas na finalizowanie wielu ciążących spraw, następuje oddawanie energii i pozbywanie wszystkiego, co niepotrzebne. Dobry okres na tzw. procedury oczyszczające. Zakładanie koronek i mostków, ekstrakcje zębów
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tatiana
Gość






PostWysłany: Nie 8:56, 07 Lis 2010    Temat postu:

WPŁYW RYTMÓW PRZYRODY NA ŻYCIE CZŁOWIEKA

Wiosna budzi do życia nie tylko rośliny, ale także zwierzynę. Coraz więcej ptaków przylatuje z południa Europy. Ludzie coraz częściej wychodzą na długie spacery do parku i do lasu. Biosfera leśna ma ogromny wpływ na regenerację naszych sił, ponieważ jonizuje ona powietrze. Wiele drzew i krzewów wywiera dobroczynny wpływ na nasz organizm. Należą do nich przede wszystkim drzewa i krzewy szpilkowe: modrzew, sosna, jodła, świerk, jałowiec i cis. Rośliny te nie tylko dostarczają płucom tlenu, ale i wpływają odprężająco na naszą psychikę. Z drzew liściastych najkorzystniej na człowieka wpływa lipa i brzoza.

Z nadejściem wiosny słońce jest coraz wyżej, dzień jest coraz dłuższy, jest coraz cieplej i każdy człowiek czuje się radośniej i mniej zmęczony. Ale zdarzają się pewne zaburzenia równowagi , gdy nagle w środku wiosny pojawia się zima, albo w zimie zakwitną jabłonie. Jak to wszystko można wytłumaczyć? Czy wystarczy powiedzieć, że to z powodu naruszenia równowagi jonowej atmosfery? Jak wytłumaczyć złe samopoczucie, depresję, bezsenność oraz nadmierną pobudliwość lub zniechęcenie?

Obserwacje zmian zachodzących w psychice człowieka, zwłaszcza w nasilaniu się zmian agresywnych, umożliwiły ustalenie pewnych prawidłowości w oddziaływaniu Księżyca na ludzkie zachowania. Gdy Księżyc osiąga swój najwyższy stan nad określonym obszarem Ziemi, wzmaga się jego oddziaływanie jako czynnika powodującego przypływ i odpływ mas wodnych, przy czym ta siła jest największa w czasie nowiu i pełni.

Ponieważ ciało ludzkie w 80 % składa się z wody, Księżyc powoduje w naszym organizmie coś, co przypomina przypływ i odpływ wód. W rezultacie powstają określone zaburzenia w jego funkcjonowaniu, wywołując takie stany jak nadpobudliwość i napięcia psychiczne. Następstwem tego może być wzmożona agresywność, a co za tym idzie: więcej przypadków obrażeń ciała i skaleczeń, więcej wypadków drogowych itd.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tatiana
Gość






PostWysłany: Nie 8:57, 07 Lis 2010    Temat postu:

Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że nie są to wszystkie przypadki zrytmizowania podstawowych czynności człowieka przez Słońce i Księżyc. Także w ciągu doby czy tygodnia podlegamy prawom natury. Nie bez powodu początek tygodnia nazywa się "szewskim poniedziałkiem "". Wielu ludzi, po dwóch dniach wolnych od pracy, nie ma ochoty pracować, a niektórzy wcale nie przychodzą do pracy. Słynęli z tego kiedyż właśnie szewcy. Wiadomo też, że produkcja pochodząca z pierwszych godzin poniedziałkowych charakteryzuje się największą ilością braków. W czasie dnia największa sprawność przypada w godz. 9-11, zaś najmniejsza w godz. 14-16. Dlatego to na zachodzie Europy w tym czasie jest przerwa na lunch. Optymalną wydajność osiąga się także wtedy, gdy człowiek zna swój rytm sprawności i może zgodnie z nim pracować. Jeszcze ważniejsze jest dostosowanie nawyków pracy do własnego rytmu spania. Ale i tutaj występują odstępstwa od normy. O tych, którzy długo w nocy pracują mówi się: "nocny Marek", a o tych, którzy wcześnie wstają: "ranny ptaszek ".

Wielkanoc obchodzimy w najpiękniejszej porze roku - na wiosnę. Radujmy się więc, bowiem na wiosnę nasze dzieci zaczynają rosnąć szybciej, nasze oczy lepiej widzą, żołądki lepiej trawią i rany szybciej się goją. Radujmy się i mniej wysiadujmy przed telewizorami i komputerami. Zadbajmy o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Starajmy się uśmiechać mimo, że nie zawsze nam do uśmiechu. Trenujmy uśmiech dla innych. Niech myślą, że jesteśmy szczęśliwi.

Oni też zaczną się uśmiechać. Zacznijmy siebie lubić, to może polubimy innych. Pamiętajmy, że wzorem człowieka, któremu nie grozi zawał i inne choroby cywilizacyjne to człowiek zadowolony, nie przemęczający się w gonitwie za dobrami doczesnymi, nie pijący i nie palący, żyjący w zgodzie z rodziną i sąsiadami. I tego serdecznie wszystkim życzę.

LOGOS
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
muza




Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Polska

PostWysłany: Sob 15:43, 16 Lip 2011    Temat postu:

Kwestionariusz Wartości Rokeacha (The Rokeach Value Survey ) należy do najprostszych, a jednocześnie najciekawszych i najlepiej opracowanych pod względem statystycznym metod badania wartości.

Rokeach w oparciu o szereg studiów i badań empirycznych, ustalił listę kilkunastu wartości ostatecznych (terminal) i instrumentalnych (instrumental), które osoba badana ma uporządkować hierarchicznie według własnego uznania.

Wartością instrumentalną ,według Rokeacha, jest pojedyncze przekonanie przyjmujące formę : "wierzę, że jakiś sposób zachowania jest personalnie i społecznie preferowany we wszystkich sytuacjach i w stosunku do wszystkich przedmiotów"

Natomiast wartość ostateczna przyjmuje formę twierdzenia : „wierzę, że określony cel ostateczny egzystencji (np. zbawienie, pokój na świecie) personalnie lub społecznie wart jest walki.

Wśród wartości instrumentalnych Rokeach wyróżnia wartości moralne (uczciwość, miłość, wrażliwość, grzeczność, czystość itp.) i kompetencyjne (twórcza wyobraźnia, zdolność, ambicja, intelektualizm itp.).

Wśród wartości ostatecznych : osobiste (zbawienie, życie ekscytujące, harmonia wewnętrzna) i społeczne (pokój na świecie, równość i braterstwo).




Już uświadomienie człowiekowi sprzeczności między wartościami bądź sprzeczności w systemach wartości-postawy, czego można dokonać w procesie psychoterapii, prowadzi do stosunkowo łatwych korekt, a co zatem idzie do zmiany zachowań.

W następnej analizie testu Rokeacha odpowiem na kolejne Twoje pytania, omówię analizę czynnikową i wartości przeceniane i niedoceniane.

Dobrze byłoby, gdyż napisał nieco o Twoich marzeniach, planach i problemach, które towarzyszą ich osiągnięciu. Interpretacja i propozycje terapeutyczne są bowiem uzależnione od planów osoby wspomaganej na przyszłość.
Inaczej leczy się i szkoli kandydata na marynarza, policjanta, antyterrorystę, nauczyciela, artystę i polityka.
Pozdrawiam serdecznie
Władysław Pitak - psychoterapeuta rodzinny
==================.
Test Rokeacha i płyty z ćwiczeniami są dostępne w Towarzystwie LOGOS (http://www.logos.pomorze.pl/oferty)

Kontakt:

e-mail :
[link widoczny dla zalogowanych]
Tel.94-340-60-06


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.muzykoterapia.fora.pl Strona Główna -> Leczenie naturalne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin